Hakkımızda

Biz Kimiz?

Skopedu, geçeceğiniz süreçlerden geçmiş ve kendi alanlarında uzman bir ekip ile Avrupa’da eğitim yolculuğunuzda size yenilikçi-modern yaklaşım, tecrübe ve sistematiklik ilkesiyle rehberlik etmek için 2022 yılında kurulmuştur. En temel hedefimiz bu sürecin tüm zorluklarına rağmen iyi bir eğitim almak isteyen sizleri tam potansiyelinize ulaştırarak şimdiye kadarki en hazır halinize getirmektir.

Bizler, İtalya’ya sizlerin gözünü korkutan uzun ve zahmetli gözüken tüm süreçleri kendi başımıza aşmış, yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapmış ve bu yolda özellikle “yapılmaması” gerekenlerin bilincinde olarak süreci sizlere aktarmak için kurulan bir şirketiz. Yaşadığımız deneyimler ve geri dönüşler sayesinde bu şirketin misyonunu oluşturduk. Misyonumuz sizlere hayatınızın dönüm noktalarından biri olan bu kararı alırken yanınızda olmak ve en doğru kararı alarak sürecinizi tamamlamak üzerine bütüncül bir danışmanlık hizmeti sunmaktır. Bizi diğer şirketlerden ayıran dinamik kadromuza artı olarak nelere dikkat etmeniz gerektiği ve ufak gözüken ancak hayati öneme sahip noktalarda size yol arkadaşlığı yapmaktır.

“Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz. Gür alevler halinde dönmelisiniz”

Misyonumuz

Skopedu, uluslararası kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyenlere İtalya'da fırsatlar sunmak bu yolculukta size eşlik etmek için kurulmuştur. Eğitim hayatının en önemli noktalarında size yol gösteren, bu süreci profesyonelce yürüten genç bir ekip tarafından yeni nesil danışmanlık anlayışıyla hizmet veriyoruz.

Vizyonumuz

Yurt dışında eğitim görmek, dünya vatandaşı olma yolunda birden fazla yabancı dil öğrenmek, kendi hayallerini gerçekleştirme noktasında kendisine yeni bir yol açmak isteyenlere günümüz eğitim fırsatlarını, burslarını, vize işlemlerini ve başvuru süreçlerini bütüncül bir yaklaşımla yönetiyoruz.

"Skop" ne demek?

“Skop, [Ing. scope, It. scopo, Lat. scopus, Yun. skopos] özgür bir düşünce ve eylem alanıdır; düşüncenin ve eylemin kapsamını da ifade eder; ve bu kapsamda amaçlar kadar arzulara da yer vardır. Ayrıca skop, “mikro-skop”, “tele-skop” gibi sözcüklerden bildiğimiz en yaygın anlamıyla gözlemlemektir, izlemektir; ‘ufuk’ anlamına da gelir. Şiirleriyle şarkılar söyleyen eski İngiliz şairlerine de scop deniyor. Yani scoplar antik İngiliz edebiyatının âşıkları. Scop sözcüğünün türetildiği scapan fiili ise Eski İngilizce ve Almanca’da “yaratmak, form vermek” anlamını taşıyor.”